o miejscu header

 Gdy Stwórca zapragnął stworzyć konia,powiedział do wiatru:

„Chcę zrodzić z ciebie istotę,która byłaby w stanie unieść na sobie moich czcicieli. Ta istota ma być kochana przez wszystkich moich poddanych,ale także ma wzbudzać strach we wszystkich którzy działają wbrew moim przykazaniom

„I stworzył konia, i zawołał do niego:”Stworzyłem ciebie,niezrównanego. Wszystkie skarby tej ziemi spoczywają miedzy twoimi oczami. Moich wrogów masz zdeptać swoimi kopytami,ale moich przyjaciół masz nosić na swoim grzbiecie…Będziesz szczęśliwy wszędzie, na całej Ziemi i wynoszony ponad wszelkie inne stworzenie:bo do ciebie należy miłość Pana Stworzenia. Będziesz latać bez skrzydeł,będziesz zwyciężać bez miecza.”

(przekaz proroka Mahometa)

Nasza przygoda z hodowlą koni rasy fiordzkiej rozpoczęła się w 2005 roku. Jest owocem naszego wielkiego zamiłowania do koni i jeździectwa. Zdecydowaliśmy się na tą rasę ze względu na jej przyjazny charakter i łagodny zrównoważony temperament, dzięki czemu idealnie nadają się do uprawiania jeździectwa rekreacyjnego, kuligów, jazdy bryczką oraz hipoterapii. Obecnie posiadamy klacze rasy fiordzkiej,ogiera hodowlanego oraz młodzież z własnej hodowli.Towarzystwa naszym fiordom dotrzymuje hucuł Felek-ulubieniec dzieci .Natomiast wychodząc na przeciw sportowemu zacięciu naszych klientów mamy pięknego konia rasy małopolskiej na którym można doskonalić i rozwijać umiejętności zdobyte na fiordach.Zapraszamy do odwiedzin w naszej stajni.

Miejscowość Oblasy położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, będącego częścią trójkąta turystycznego, Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Sąsiadującą z Oblasami miejscowością jest malowniczy nadwiślański Janowiec, słynący z XVI wiecznego zamku Firlejów, połączonego przeprawą promową z Kazimierzem Dolnym.